Blackjack

Blackjack, tuntud ka nime all 21, on kaardimäng mida mängitakse diileriga ning mille eesmärgiks on saada võimalikult lähedale punkisummale 21, ilma seda ületamata. Blackjack on üks populaarsemaid mänge kasiinodes, millest on isegi mitmeid filme vändatud. Populaarne on see sellepärast, et peale õnne, loevad Blackjackis suuresti ka mängija oskused.

Diiler jagab igale mängijale 2 ning endale 1 avatud kaardi. Kaardid 2-10 on väärt vastavalt 2-10 punkti, pildiga kaardid: poiss, emand, kuningas, on väärt 10 punkti ning ässa väärtus võib vastavalt mägija valikule olla kas 1 või 11 punkti. Kui diiler on kaardid ära jaganud ning mängija punktisumma ei ole piisavalt lähedal 21-le, saab ta soovi korral lasta diileril ükshaaval kaarte juurde jagada kuni mängija saavutab soovitud punktisumma või läheb "lõhki", ehk teisisõnu summa ületab 21, mis tähendab mängija jaoks automaatset kaotust. Peale seda kui mängijatel on oma punktid koos, tõmbab diiler endale kaarte seni kuni punktisumma on kas 17 või üle selle. Diiler võidab, kui tema punktisumma on 21-le lähemal kui mängija oma. Kui aga diiler läheb lõhki, võidavad kõik mängijad, kellel punkte 21 või alla selle.

Võidud maksab diiler välja suhtega 1:1. Juhul kui mängija saab kohe esimese 2 kaardiga täis 21 (10 või pildiga kaart ning äss), sellist situatsiooni nimetatakse blackjackiks, makstakse võit välja suhtega 3:2 ehk pooleteisekordselt. Viigi korral jääb panus alles.

Eesti Kasiinod kus saab mängida Blackjacki
Kasiinoketid
Linnad
Muu
Aadress:
Radisson Blu Hotel Olümpia, Liivalaia 33, Tallinn
E-mail:
estonia@oc.eu
Telefon:
6305537
Mängud:
Mänguautomaadid, Turniiripokker, Rulett, Spordiennustus, Vene Pokker, Oasis Pokker, Blackjack, Baccara, Ultimate Texas Hold'em
Muu:
Baar, Jackpot, Tasuta WiFi, Valuutavahetus
Aadress:
Vana-Posti 8, Tallinn
E-mail:
soprus@gp.ee
Telefon:
53044386
Mängud:
Blackjack, Pokkeri Rahamängud, Turniiripokker, Vene Pokker, Elektrooniline Rulett, Mänguautomaadid
Muu:
Baar, Lounge, Jackpot, Valuutavahetus, Tasuta WiFi
Aadress:
Mustamäe tee 45, Tallinn
E-mail:
info@cleopatra.ee
Telefon:
5084425
Mängud:
Mänguautomaadid, Vene Pokker, Rulett, Blackjack, 3 Card Pokker, Hold 'em
Muu:
Jackpot
Aadress:
Ülikooli 8a, Tartu
E-mail:
estonia@oc.eu
Telefon:
7300831
Mängud:
Mänguautomaadid, Spordiennustus, Blackjack, Rulett, Vene Pokker, Ultimate Texas Hold'em, Turniiripokker, Pokkeri Rahamängud
Muu:
Jackpot, Valuutavahetus, Baar